Kontakt

DYSTRYBUCJA GAZU
I PALIW PŁYNNYCH
ZBIGNIEW SEREDYN


26-920 Gniewoszów
Ul. Sarnowska 16
Tel./Fax:
Diagnostyka:
+48 62 15 098
Stacja paliw:
+48 62 15 120

e-mail:
biuro@seredyn.com.pl

Gaz płynny w butlach

butla11kg

Oferujemy Państwu gaz płynny propan-butan w butlach o różnej pojemności. Wybór właściwej butli do Państwa potrzeb zależy od jej zastosowania.

Butla o ładunku 11kg gazu propan-butan to najpopularniejsza butla w Polsce. Korzysta z niej ponad 5,8 miliona gospodarstw domowych w całym kraju. W ogromnej większości tych gospodarstw gaz w butli 11kg wykorzystywany jest jako źródło zasilania kuchni gazowych.

Wózek widłowy

Butla o pojemności 11 kg gazu propan-butan przeznaczona do poboru fazy płynnej stanowi znakomite źródło zasilania wózków widłowych. Gaz płynny jest doskonałym paliwem do wózków widłowych. Stosowanie go daje znaczne oszczędności i umożliwia wygodniejsze korzystanie z wózka. Gaz jest dużo mniej toksyczny od oleju napędowego i benzyny. Czyste spalanie paliwa oznacza, że olej silnikowy jest zanieczyszczany w mniejszym stopniu. Słowem, wózki widłowe napędzane gazem płynnym, a w szczególności wzbogaconą mieszanką Gaspolu, wymagają rzadszych przeglądów i nie są narażone na długie postoje. Oznacza to po prostu oszczędność pieniędzy.

Korzyści wynikające z wykorzystania LPG do zasilania wózków widłowych:

 • możliwość pracy w zamkniętych pomieszczeniach
 • ciągłość pracy wózka (załadunek i rozładunek może odbywać się o każdej porze , bez przerw na ładowanie akumulatorów )
 • mniejsze zużycie silnika
 • dwukrotne wydłużenie okresu eksploatacji oleju smarującego
 • cicha praca silnika
butla11kg

Butle przemysłowe z 30 kg gazu propan lub 33 kg gazu propan-butan znajdują zastosowanie w urządzeniach wymagających do pracy dużej ilości energii. Gdy ilość gazu zawarta w jednej butli jest niewystarczająca można tworzyć baterie złożone z 2-8 butli. Butle o pojemności 30 kg zasilają nagrzewnice powietrza, podwieszane promienniki o dużej wydajności i instalacje grzewcze o mocy do 10kW. Najbardziej popularne zastosowanie butle przemysłowe znajdują jako źródło zasilania palników w procesach cięcia, spawania metali oraz zgrzewania.

Zaprojektowana specjalnie na zlecenie Gaspolu butla 10 kg propan wyróżnia się następującymi zaletami:

 • jest lekka – ułatwia dotarcie do stanowiska pracy;
 • jest wygodna do transportu – ma rozmiary butli 11 kg;
 • zawiera „szlachetny” gaz, jakim jest propan;
 • pozwala na prace w temperaturze do -40oC;
 • możliwość uzyskania wyższej temperatury płomienia;
 • umożliwia szerokie zastosowanie.
butla11kg

Stosuje się ją jako znakomite źródło zasilania parasoli grzewczych, grillów gazowych, taboretów gazowych, ale także przy pracach dekarskich, instalacyjnych i innych, gdzie propan stanowi wymagaze źródło energii.